Srpen 2015

Recyklace pokračuje

2. srpna 2015 v 15:31 | Babča |  Ostatní ruční práce
Koncem června jsem vyrazila na týden do třeboňské Aurory, abych se nechala trochu opečovávat. A hádejte, co jsem si vezla? Hromadu nařezaných letáků! Loni jsem si vezla škatuli korálků, letos to vyhrálo pletení z ruliček. Sestřičky, masérky a další pracovnice balneoprovozu letos dostávaly srdíčka a minislzičky.

Pro všechny jsem upletla nějakou drobnost, a ještě pořád zbýval štůsek papírů. Mladým jsem domů koupila třeboňský bylinný likér, tak jsem se pokusila mu udělat "šatičky". Byl to první pokus, neměla jsem kolíčky, návod jsem si pamatovala jen mlhavě, ale koukat se na něj dalo :)A ještě pořád zbývaly ruličky... Tak jsem zkusila ještě tužkovník. Tím jsem udělala radost kamarádce, která se za mnou stavila cestou na chaloupku. Také můj první pokus, do profi úrovně má hodně daleko, ale líbil se.


Doma pomalu narůstá hromala letáků, zkouším, z čeho se motá a plete nejlíp. Tak třeba katalog firmy Bakker je hezky strakatý, Starkl je trochu silnější, ale dost pevný. Billa se mi zatím osvědčila nejvíc, Intersport, katalogy cestovek, i TV programy vyhovují, Lidl by také šel, ale musí se řezat napříč. Ono hrozně moc záleží, jakou stranou strčili v tiskárně papír do stroje. Pokud tzv přes vlákno, motá se mizerně :( Hodně děvčat motá ze zlatých stránek, Kauflandu, Globusu a jiných novin, jejich výhoda je, že se dají barvit.
Na netu se dá najít spousta nápadů, videí a návodů, stačí poprosit strýčka Googla nebo You tube. A na Facebooku je několik skupin "motalinek", kde se najde také hodně pěkných nápadů. Tak co, až vám v paneláku přistane halda letáků, nezkusíte ji zrecyklovat, místo odhození do tříděného odpadu?