Listopad 2013

Zvonečky, svícny, věnec...

30. listopadu 2013 v 10:58 | Babča |  Vánoce
Blížící se adventní týdny mě trochu popohnaly k výrobě vánočních dekorací. Něco potřebuje Hanka do práce, něco chci mít doma, a ten zvoneček je zatím jediný, ale určitě dostane brášky Smějící se

Ještě trochu "vypilovat"...


Ve finálu dostaly oba trochu menší svíčky

Živé větvičky a samorost, který mi kdysi dal tatínek...

Korpus z minulých let, dekorace nové...

Dubeč 17.11.2013

18. listopadu 2013 v 11:00 | Babča |  Aktuality
Na podzimní výstavu jsem se moc těšila, moje bábinky také. Ale člověk míní a viry mění, musela jsem všechny, co se mnou chtěly jet obvolat, že lituji, ale nejede se nikam... Nakonec jsem se vzpamatovala natolik, že jsem mohla jet v neděli, žel sama, žádné kamarádce se to nehodilo. Začátek cesty byl neveselý: bus jel skoro o 5 minut dřív, viděla jsem z něj jen koncová světla. Naštěstí jsem měla dost velkou časovou rezervu, na nádraží jsem dorazila včas. Smůla pokračovala - vlak měl zpoždění. V Praze mi před nosem ujelo metro a nedělní interval = 10 minut. V Hájích mi ujel bus doslova před nosem, další jel až za 1/2 hodiny. Ale tím smůla skončila. Důkladně jsem si prohlédla všechny výstavní prostory a kvitovala s povděkem, že 2 přibyly, bylo víc místa na stánky i workshopy.


Na tyhle 3D hvězdy byla u workshopu parádní tlačenice. Ale vedle u stánku prodávali sady na polokoule a koule, tak jsem si jednu koupila a budu tvořit doma. Korálků a perliček mám dost...V patře byly vystavené nádherné patchworky


Ze špějcharu jsem pokračovala do nové výstavní prostory "U dubu". První, co jsem chtěla vidět, byla recyklace plastů. Brože, prstýnky, květy, misky, vázičky.. Paní nepříliš vlídná, cedule "Nefotit", workshop žádný a ceny závratné... Tak čelem vzad a namířila jsem ke stánku s padákovými šňůrami. Obsluhující velmi příjemní, skvělý workshop, a bez poplatku! Oni vyrábějí náramky, opasky, vodítka a všelicos dalšího, a zájemce učí na zbytcích, které už by těžko zužitkovali.

Přívěsek "Vážka". Hotový byl za pár minut...


Další výstavní prostor byl ve škole. Pěkná inspirace, jak zužitkovat knoflíky = náušnice, náramky, brože... A hned vedle možnost potisknout nebo pomalovat si tašku či tričko. Taška je sice mini, ale neodolala jsem. Razítek bylo na výběr snad 50: kytky, stromy, zvířata, ptáci... vyhrály to ještěrky.

Ochotná paní mi tašku usušila fénem, aby se mršky nerozmazaly


Finále bylo v sokolovně. Pár slov s Janou Školaudyovou (nakoupila jsem u ní pasparty na enkaustické obrázky) a co dál? Hned vedle vchodu byl zajímavý workshop. Na výběr byla tvorba přáníček, figurek na polystyrenových tvarech a výroba nylonových kytiček.

Z krepsilonových punčoch...


Jsem ráda, že mě tento mlhavý den neodradil od cesty. Bylo to prima...