Únor 2013

Pro Barbie

28. února 2013 v 16:10 | Babča |  Náhrdelníky
Že s dcerou tvoříme na Barbušky, to už jsem tu psala. Leckdo si lehce klepe na čelo, ale mohu vás ujistit, že nejsme samy, kdo si v dospělém věku hraje s panenkami. Tedy, hraje v tom smyslu, že na ně šije či štrikuje, některé kamarádky pro ně dělají pokojíčky, jiné zase z Fima jídlo, a řada z nich si pro ně dělá i šperky. Dcera mě už dlouho prosila, abych také něco zkusila udělat. Problém byl v tom, že se mi nelíbily náhrdelníky z drátků, které nedržely pořádně tvar, zapínání také nedrželo, navíc v poměru k náhrdelníčku bylo dost robustní. Až mě napadlo, že bych mohla zkusit navléknout korálky na prstýnkový paměťový drát. Nepotřebuje zapínání, koncová očka pod vlásky nejsou vidět, a tvar drží spolehlivě. První, druhý, třetí... tady jsou všechny, které jsem pro naše Barbínky udělala.

Na jednom srazu jsme viděly krásné čelenky. A dělal je kluk!!! Všem nám - jak se říká - spadla čelist, a tak jsme se pídily, jak na to. A on byl tak ochotný, že nám hned ukázal, jak se taková čelenka dělá. Když jsme přijely ze srazu domů, zkoušela jsem nějakou čelenku udělat. První se moc nepovedla, druhá byla lepší...

Jedna z prvních


Ze sluníček Swarovski

Jedna ze složitějších

Celá ta panenčí paráda ležela už nějaký pátek nevyfocená ve skříni.. Až minulý týden jedna z mých FB kamarádek ukazovala fotky korunek a čelenek pro holčičky. Já jí vyprávěla, jak jsem dělala čelenky pro Barbušky, a ona je chtěla vidět. Tak jsem je vytáhla ze skříně, k tomu jednu panenku.... A nemusí ty obrázky být jenom na Facebooku , že?