Kurz vinutých perlí

20. ledna 2013 v 16:30 | Babča |  Aktuality
Vinuté (lampové) perle pocházejí z Itálie - z Benátek a Murana. Vyrábějí se ručně ze skleněných tyčí, které se natavují nad plamenem a pak se žhavá sklovina navíjí na drát, pokrytý tzv separátorem - práškem, který brání neoddělitelnému připečení perle. Šárka Rooya pořádá již několik let kurzy pro začátečníky i pokročilé. A já si už dlouho chtěla vinutí perlí vyzkoušet. Když přišla dcera začátkem prosince s otázkou, co bych nejraději našla pod stromečkem, řekla jsem, že příspěvek na tento kurz. Přání bylo splněno a já včera jela, abych se pokusila se něco od Šárky naučit...


Šárčina instruktážSkleněná tyč se musí držet kolmo k plameniJe nutné pozorovat vznikající kuličku a pořád tyčí otáčet, aby žhavá sklovina neskápla na stůlMoje první vinutky


Hrátky s různými barvami sklaNěkteré mi vyšly šišaté. Ještě začistit dírky...

To tedy jsou moje první pokusy o vinuté perle. Prý napoprvé nejsou nejhorší. Tak se podívejte, jak má vinutka správně vypadat:


Od Šárky. Prý - "Co mi odpadlo od kahanu..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana | E-mail | Web | 31. března 2013 v 21:27 | Reagovat

Dobrý den,
zaujal mě Váš web, jste velmi šikovná a  jelikož máme také tvůrčí zaměření našich činností, mám pro vás nabídku na možnou spolupráci.
Vydáváme časopis S-tvoření, který je ke stažení zcela zdarma na www.s-tvoreni.cz
Stačí zadat jméno a e-mail a časopis vám přijde v PDF na Váš e-mail.
Pokud Vás časopis zaujme, mohu vám nabídnout vaši propagaci v časopise formou vašeho tvůrčího projektu nebo článku. Propagace je bezplatná, pouze za materiál od vás. Také bychom se mohli domluvit na spolupráci např. výměna článků, odkazy apod.
Budu ráda, když se vám časopis bude líbit.
Přeji hezký den.
Jana Součková

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama