Únor 2012

Novinky od Lidky

9. února 2012 v 11:53 | Babča |  Galerie přátel
Když jsem dnes nakoukla do pošty, byla tam zásilka fotek nejnovějších Lidčiných výrobků. Vybrala jsem pár těch, které se mi nejvíc líbily, aby se mohli pokochat jejími pěknými náhrdelníky i jiní, přece je nebudu sobecky schovávat v imaginárním šuplíku v PC :-D


Zajímavá kombinace klícek, kroužků a perel



Téměř stejné a přece jiné...

S ozdobným kovovým korálkem

Jeden ketlovaný

Co je nového v lednu?

5. února 2012 v 9:21 | Babča |  Aktuality
Vánoční dárek - kniha K.Žejdlové "Květiny a stromečky z korálků 2" mi připravila ( a ještě připraví) pár pěkných chvilek s korálky. V půli ledna jsem konečně dostala čtecí brýle, tak jsem se s elánem vrhla do práce. Zatím mám 3 stromečky a dvě květinky. Jedna bude do miniaturní vázičky, druhou mám v takovém minikvětináčku z litého skla. Je dost těžký, tak se nebude kácet, ona ta kytička vyšla kapku větší... Kniha je plná krásných návodů, jsou označeny symbolem kytičky - počet udává obtížnost.



Při výletu do Kutné Hory jsem objevila v Husově ulici prodejnu s poetickým jménem Svatojánek. Mají tam kromě různých dárkových předmětů a hotové bižuterie i slušný sortiment korálků a komponentů za solidní ceny. Korálkářky z KH a okolí - navštivte prodejnu, "ohřejte oči" a zcela jistě tam najdete něco pro své tvoření.

Pár dní jsem se věnovala přípravě materiálu na další tvořivý večer v zásmucké knihovně. Tentokrát ho věnuji technice chainmaille. Kvalitní kroužky za velmi dobrou cenu jsem sehnala u Stoklasy. Horší je to s bavoráky, ty skoro nikdo nemá. (Proč jsem si jich v létě v N.Jičíně nekoupila pořádný pytel?) Cosi, co se jim dost podobá, jsem sehnala právě ve Svatojánku, když to nebude stačit, použijeme roklajl s velkou dirkou.