Listopad 2011

Na mobil, kabelku či batůžek

11. listopadu 2011 v 9:42 | Babča |  Tipy na dárky
Šlágrem posledních asi tak dvou let jsou šité šperky. Na našich korálkářských srazech jsem vždy obdivovala výrobky Darí, Jolany a dalších šikulek. Tak jsem zkusila také trochu koketovat s jehlou a nití. Začala jsem jednoduchými kuličkami, později obšitými sítí z drobných rokajlů nebo perliček, donuty a naposledy to byly obšívané rozety a kuličky se čtyř a pětilístky rokajlů mezi velkými korálky. Což, ty čtyři - to bylo snadné, pětice byly horší, stačil jeden "krok" přeskočit a páralo se o 106 (někdy i o 107). Dost kuliček jsem udělala z větších korálků a použila na náhrdelníky. Pak mne napadlo je zminiaturizovat (uff, to je slovo!) a použít jako přívěšky k mobilům. Jsou ideální jako dárečky do keší (caches - geocaching) - pokud skrýš není zrovna mikro nebo dokonce nano, a pokud v ní je něco, co si chceme na památku vzít. Sluší se totiž dát něco za něco.A proč ne srdíčko?

Chcete takový přívěšek? Napište mi jaký a jakou barvu a můžete ho mít za 30 Kč + poštovné...

Pro Potvoru - třetí kolo soutěže

11. listopadu 2011 v 9:16 | Babča |  Soupravy
Tak je tu zimní kolo soutěže. V té minulé jsem získala 12 hlasů, což byl "zlatý střed". Lepším se, v prvním kole jsem měla jen 7 hlasů. Tentokrát jsem přihlásila soupravu vhodnou na slavnostní příležitost, a jeden přívěšek, který jsem našla s velmi podrobným návodem na www.koralky.stoklasa.cz. Tutu stránku doporučuji, je tam spousta návodů na korálkování i na jiné zajímavé věcičky...
Slavnostní souprava nejen pro Potvoru Fintivou


Rozeta z lístků a perel

Podzimní nálada

10. listopadu 2011 v 10:33 | Babča |  Stromečky a květiny
Konečně je tu slibovaný podzimní stromeček. Je z měděného drátku o průměru 0,3 mm a směsi rokajlu v barvách podzimního listí. Tu jsem si vytvořila sama smícháním oranžových, světle a tmavě žlutých rokajlů s přidáním špetky červených. Námět jsem opět čerpala z knihy Kláry Žejdlové "Květiny a stromečky z korálků". Už vyšel druhý díl a já se těším na Vánoce, protože bude pod stromečkem :-)