Srpen 2011

Obšitá rivoli

9. srpna 2011 v 8:40 | Babča |  Šité drobnosti
Obdivovala jsem nádherně obšité rivoli Swarovski u Darí i jiných kamarádek. Moc se mi líbily, ale nějak jsem si na to netroufala. Až jednou... Na stránkách www.top-koralky.cz jsem objevila návod "Královsky obšitá rivoli". Zajásala jsem, protože se mi zdál podstatně snadnější. Ovšem - chybička se vloudila: neměla jsem ani rivoli, ani bikony a cesta do Top korálků v nedohlednu. Zkoušela jsem obšívat všechno možné včetně knoflíků, ale nebylo to ono. Nakonec jsem při návštěvě prodejny Star Beads v Praze našla cosi, co mohlo rivolku nahradit. Ušetřilo mi to cestu přes celou Prahu až na Olšany (ne na hřbitov!), místo bikon 3 mm a rokajlu 15 jsem použila ohňovky 4 mm a rokajl 11 a tady je výsledek. Původní návod - to bylo jen kolečko, já k němu přidala ještě pikotky ze tří rokajlů a olemovala sluníčky 5 mm. Ale i bez sluníček na okraji je přívěsek hezký, jak je vidět na spodním obrázku.Moravské tvoření 3

9. srpna 2011 v 8:24 | Babča |  Aktuality
Dnes dorazily fotky od Lídiny dcery. Má super foťák, a fotky se jí moc povedly. Tak tady jsou poslední ukázky našeho tvoření.


Kytičky podle Darí


Obšitá akrylová placička


Mini - andílek


Kroužkový náhrdelníkKroužkové variace


A tohle byl honorář od Lídiny sestry

Moravské tvoření 2

7. srpna 2011 v 9:33 | Babča |  Aktuality
Ještě v noci dorazily na "emílka" fotky od Lidčina švagra.Prýmkování se všem moc líbilo a všechny ho zvládly bez problémů. S čajovými sáčky to také šlo docela dobře, jen občas byl malý problém s vybráním, jak ten který motiv složit, aby výsledek vypadal pěkně. Tak se podívejte, jak byly kamarádky šikovné.
Nejpovedenější sutaškyA nejhezčí čajové kytičky

Moravské tvoření

6. srpna 2011 v 21:26 | Babča |  Aktuality
Moje internetová kamarádka Lidka, jejíž pěkná dílka jsem ukázala v galerii přátel, mě pozvala k sobě na Moravu. Plán č. 1 - výměna znalostí v oboru korálkování, plán č. 2 - naučit ji , její dceru a sestru základy enkaustické malby a plán č. 3 - poznat trochu okolí, případně ulovit nějakou kešku. Plán č.3 nám málem zhatilo počasí, ale plány č. 1 a 2 vyšly perfektně. Zatím sem dávám malou ochutnávku z toho, co "dívky" vytvořily a co jsem se pokoušela fotit já, až dorazí slíbené fotky od Lidčiny dcery a švagra, tak je budu přidávat na pokračování.


Hrátky s žehličkou


Pokusy o krajinky


To mě Lidka naučila...