Listopad 2010

Novější obrázky

21. listopadu 2010 v 9:20 | Babča |  Enkaustika
Prohledávala jsem fotky a vybírala, co ukázat "děvčatům" na tvořivém večeru, až je budu učit dělat jednoduché obrázky - přáníčka. Našla jsem pár dosud neuveřejněných fotek, tak tady jsou:

jednorožec

Dcera nemá ráda, když používám razítka, ale mně se ten jednorožec moc líbil. Akorát se mi asi kapku klepala ruka, protože je celý jaksi chlupatý a ty rohy má dva :-)

motýlí křídlo
Tohle bylo tuším na druhém kurzu? Dostaly jsme papír A4 a já experimentovala s barvami, až z toho vylezlo cosi, co připomíná motýlí křídlo. Aspoň na výšku. Na šířku to vypadá úplně jinak, a ne tak hezky...

motýl lež.


zarámované peklo
Tohle bylo taky na kurzu, taky A4 ( s tímto formátem pořád ještě moc nekamarádím) a já zkoušela, co to udělá, když se to zarámuje jako okno. Koukat se na to dá, ale zázrak to není.


A ještě pár abstrakcí
abstra

abstr.nová


abstr.vícebar.
  Tak to by pro dnešek stačilo.  Teď momentálně tvořím vánoční přáníčka technikou tea bag folding - z čajových sáčků.Takže bude nová rubrika. Kamarádky se mi smějí, že jsem jak Ferda mravenec - práce všeho druhu, ale já ráda zkouším pořád něco nového...

Opět Dubeč

8. listopadu 2010 v 8:49 | Babča |  Aktuality
 5.-7. listopadu probíhala v Praze - Dubči opět Výstava kreativity. Pořád jsem váhala, zda jet či nejet, až to rozčísla dcera dotazem, zda jsou tam kešky? (Ti, kdo nevědí, oč jde, nechť nakouknou na odkaz "geocaching".) Já na to, že určitě. Šla se podívat na mapu, a bylo jich tam docela dost. Tak jsme v sobotu ráno vyrazily. Prvotní plán - začít výstavou a pak keškovat, jsme obrátily s ohledem na brzké stmívání. Byly jsme úspešné, našly jsme 6 keší a shromáždily pár indicií na další ( pokračování na jaře). Cestou k té šesté jsme parádně promokly. Rosničkářům to zase jednou nevyšlo, podle nich mělo v Praze pršet až v pondělí! Na výstavu jsme dorazily zmoklé jak slepice. Prohlédly jsme si expozici v budově špýcharu, Hanka mi tam našla knížečku návodů na další korálkové ozdobičky a já objevila vytouženou formu na zvoneček. Má sloužit jako forma  na pletení z pedigu, ale já ho použiji na zvonečky z drátků a korálků, které jsem zatím zkoušela šmodrchat na staré odměrné baňce. Tak se můžete těšit, že tady za chvíli budou fotky. Včera jsem udělala první zvonek, zatím nic-moc, ale časem se určitě zlepším :-)

zvonek

 Pak jsme šly do patra, já okouknout korálky, Hanka zase patchwork. Výtěžek - podložka na řezání a šablona na malé tvary. Stánek s tričky jsme vzaly útokem a utratily tam docela slušný obnos. K mému velkému zklamání tam tentokrát nebyla paní s gizmem. Chtěla jsem se naučit dvoubarevné spirálky...
 V sokolovně jsme si prohlédly stánek Kortan glas a pak scrapbooking, kde Hanka objevila děrovačku (někdo říká raznice, vyrážečka...) s motivem stromečku s hvězdičkou na špičce. Na přáníčka se hodí. Pozdravily jsme se s Darí, unavenou již druhým dnem kurzů od rána do večera, a jely domů. Až na to promoknutí to byl úspěšný den.