Stromečky z korálků a lístků

2. ledna 2010 v 16:08 | Babča |  Stromečky a květiny
Kdysi, to už je možná 12, 13 let, dostala Hanka od kamaráda stromeček. Byl z měděných drátů a neprůhledných korálků narůžovělé barvy, přilepený na kamínku. Přibližně v téže době vyšel v Dorce návod na jednoduchý stromeček. Zkusila jsem jej vyrobit z včelařského drátu, jiný se tehdy v Kolíně nesehnal. Žádná sláva, použila jsem malý rokajl z nějaké soupravy pro děti, moc hezký nebyl. Ale byl můj první, dodnes je - už mírně zkorodovaný - pietně vystavený na poličce. O pár let později se už daly sehnat nejrůznější drátky i korálky, a já při jedné návštěvě Prahy objevila ve výloze prodejny suvenýrů pro cizince opravdový "Strom štěstí". Líbil se mi moc, byl celý ze stříbrných drátků a štrasových ověsů, když jsem ale uviděla cenu, vycouvala jsem. A usoudila jsem, že nejsem takové "béčko", abych si nedokázala udělat podobný stromeček!

Můj první stromečekTenhle byl v pořadí druhý. Měděný drátek, umělé perličkyTřínohý stůl se nemůže nikdy viklat. Stromek tedy stál v pohodě na třech nožkách - kořenech, ale zatoužila jsem po stabilnější variantě.


Měděný drát, skleněné lístečky, tavná pistole


Zkoušela jsem Kanagom, transparentní Chemopren, vteřiňák, smradu jak v hradu a efekt nic-moc. Tavná pistole mě také zrovna dvakrát nenadchla, lepidlo časem žloutlo a mělo chuť odpadávat. Až jsem v prodejní galerii Rooya viděla stromek ke kamínku přivázaný drátem. Vylepšila jsem to tak, že jsem kámen i s kořeny stromku opletla - švadlena by řekla, že smykovacím stehem, ono to tak vypadá. A s touto technikou připevňování stromečků jsem konečně spokojená.Stříbrný drát 0,3 mm, skleněná srdíčka, opletení stejným drátemLístečky, měděný drát 0,4 mm, opletení drátem 0,3 mm


Problém připevnění byl tedy uspokojivě vyřešen, horší byl nedostatek kamínků. Něco jsem ukradla rybičkám z akvárka, zlatý důl byl, když nám překopávali sídliště a naváželi tuny makadamu. A jinak, kudy chodím, tudy koukám. Při venčení pejska nosím jeden pytlík navíc, a pokud náš chlupáč zlomyslně neudělá o hromádku víc, nosívám ho domů plný kamínků různých tvarů, barev a velikostí. Občas je přeberu, nevyhovující hodím do akvárka, případně vrátím do terénu :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama