Ozdobné balení dárků

2. ledna 2010 v 21:58 | Babča |  Ostatní ruční práce

K bontonu patří dát dárek zabalený. A to, jak je zabalený, poví dost o dárci a jeho vztahu k obdarovanému. Posledních pár let se rozmohly dárkové tašky nejrůznějších tvarů, velikostí a barev. (Jeden čas, když byla Hanka bez práce, jsme je vyráběly asi pro pět papírnictví.) Což o to, jsou hezké, ale postrádají originalitu.

V Praktické ženě byly jednou ukázky balení dárků. Autorkou byla Radka Křivánková a byl tam odkaz na právě vycházející knihu a na kurzy, které pořádá v pražské Kotvě. Knihu jsme si objednaly a do kurzu se přihlásily. Paní Křivánková byla moc prima, žádný zvednutý nos nad námi, nešikovnými začátečnicemi. A to je prosím zapsána v Guinessově knize rekordů! A hned 3x. Za nejmenší zabalený dárek, což byl opál o průměru 3 mm a celý balíček se vešel na nehet ukazováčku. Za největší dárek - nákladní automobil Iveco. A se svým týmem drží rekord - nejvíce zabalených dárků za hodinu. Podívejte se na www.darkovebaleni.cz, je na co koukat.

Když jsme se vrátily z kurzu, strávily jsme celou neděli balením všeho možného, co bylo doma: krabičky od sirek, tuby od vitaminů, vyráběly mašle, růžičky, kytičky, prostě balící orgie. A zůstalo nám to dodnes. Pokusím se najít v Hančině PC fotky z dřívějších Vánoc, ty co mám tady, nejsou nejlepší, ale pro ilustraci musí zatím stačit.

Je toho tu moc a tudíž kapku nepřehledné...


Detajl myšky, která vykukuje pod stromkem. Skrývá mikinu.


Takhle vypadá zabalený dárek velikosti krabičky sirek (ne těch velkých, domácnostních!)Paní Křivánková vydala již čtyři knihy, tři pro dospělé, jednu pro děti. Překrásné nápady s podrobným návodem, jaký pochopí snad každý. Dárky pro každou příležitost, pro pány, dámy, k svatbě, narození dítěte, jak vtipně darovat peníze a jak udělat krabičky. Tak honem do nejbližší knihovny...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama