ACS

2. ledna 2010 v 14:21 | Babča |  Ostatní ruční práce
Tato tajuplná zkratka znamená Art Clay Silver. Je to hmota, podobná modelíně, stříbřitě šedá a velice tvárná. Dá se z ní vyválet placička a vykrajovat tvary (ať žijí vykrajovátka na vánoční cukroví), do nich se dá otisknout třeba hezký knoflík. Jinak lze modelovat prstýnky, kytičky... Výhodou této hmoty je, že nepovedený výrobek zmuchláte do kuličky, prohnětete a můžete tvořit znovu. Po ztvarování do požadované podoby se šperk usuší a pak vypálí speciálním hořákem. A je z toho 99% stříbro. Zbývá jen vyleštění, případně patinování. Šárka Rooya z této hmoty dělá nádherné šperky, a také vede kurzy pro začátečníky i pokročilejší. Ráda zkouším různé nové ruční práce, tak jsem se do jejího kurzu přihlásila. Nebyl zrovna levný, protože ta hmota je drahá, balení 20 g stojí skoro tisícovku, ale nelituji. Jako naprostý začátečník jsem si netroufala na nějaké složitejší šperky. Rozhodla jsem se pro přívěsek na krk.


Placička, vykrajovátko, otisk knoflíku a ve finále patina teplou Sulkou. Z povrchu byla setřena, aby zůstal tmavý jen ten vzor z knoflíkového "razítka"


Dostaly jsme k dispozici 10 gramů hmoty. Kousek mi zbyl, tak jsem se rozhodla pro další přívěsek. Místo knoflíku jsem do něj otiskla drátěnou spirálku. Vyrobila mi ji Šárka a vylepšila výrobek zatlačením korálku. Je vidět, že už byla hmota opakovaně zpracovávaná, jsou tam drobné trhlinky, které jsem se pokoušela zahladit,ale zůstaly tam.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama